Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Szkło na ścianę w kuchni

Szkło na ścianę w kuchni to doskonała alternatywa dla klasycznych płytek ceramicznych. Szkło w kuchni jest rozwiązaniem funkcjonalnym i efektownym zarazem. Doskonale sprawdza się przede wszystkim w niewielkich wnętrzach, które optycznie powiększa. Jednocześnie jest bardzo dekoracyjne.

Efektowne szkło do kuchni

Szkło hartowane do kuchni jest nie tylko dekoracyjne i modne, ale i praktyczne. Dodatkowo łatwo można je utrzymać w czystości. Aranżacje ze szkłem w roli głównej są nowoczesne i lekkie zarazem. Obecnie szkło umieszcza się przede wszystkim na ścianie między blatem a szafkami kuchennymi. Takie rozwiązanie sprawdza się w kuchni połączonej z salonem, gdyż takie kuchnie wymagają większej dyscypliny w czasie urządzania. Szkło okazuje się być bowiem bardziej neutralne od klasycznych płytek ściennych.

Szkło nad kuchennym blatem

Szkło dekoracyjne do kuchni daje różny efekt w zależności od tego, jaki jego rodzaj zostanie wybrany. Szkło bezbarwne ukazuje na przykład fakturę ściany, a matowe stanowi neutralne wykończenie całej aranżacji. Ciekawie prezentuje się też szkło lakierowane, barwne czy z nadrukiem sitodrukowym, które pełni funkcję obrazu.

Szkło na ścianę do kuchni to doskonałe rozwiązanie, ale zawsze należy pamiętać o dokładnym uszczelnieniu przestrzeni między szkłem a ścianą. W ten sposób można uniknąć osadzania się trudnego do usunięcia kurzu czy innych zabrudzeń. Jako materiał uszczelniający w tym przypadku sprawdza się najlepiej silikon. Czasami stosuje się też elastyczne uszczelki, które dopasowują się do nierówności szkła i skutecznie wypełniają wszelkie szczeliny. Szkło do kuchni zawsze zamawia się przy tym na wymiar,  z uwzględnieniem m.in. miejsc na gniazdka elektryczne.

Szkło w roli głównej w kuchni

Szkło doskonale sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach, którym nadaje optycznie lekkości i przestronności. Najbardziej uniwersalne jest w tym przypadku szkło białe lub przezroczyste. Szklana powierzchnia może wypełniać zarówno całą przestrzeń między szafkami w kuchni, jak i pełnić funkcję tylko małego ekranu zamontowanego w wybranych miejscach np. nad kuchenką elektryczną.

Największą popularnością od lat cieszy się klasyczne szkło bezbarwne typu float, którym można np. przykryć fototapetę. Sporo osób decyduje się też na szkło kolorowe, lakierowane, które jest efektowne i trwałe. Cechuje się też odpornością na zadrapania i zabrudzenia. Dodatkowo można je wzmocnić siatką czy folią polipropylenową. Sprawdzonym rozwiązaniem jest również szkło hartowane. Montuje się je na klej, śruby bądź na szynach. Od jakiegoś czasu na rynku furorę robi szkło antybakteryjne i z zainstalowanymi diodami świetlnymi.

Szkło na ścianę w kuchni to doskonały pomysł na wykończenie wnętrza. Nowoczesne kuchnie lubią bowiem lekkie i odbijające światło materiały. Szkło najczęściej montuje się przy tym nad blatem, kuchenką czy płytą grzejną. Pełni wówczas nie tylko rolę dekoracyjną, ale i ochronną. W tym przypadku sprawdza się nie gorzej niż popularne przez lata płytki ceramiczne.