Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Szklane schody – efektywne, czy tylko efektowne?

Mocne, stylowe, wszechstronne i praktyczne – szklane schody lub balustrada. Wybierając szkło hartowane maksymalizujesz przepływ światła i tworzysz wrażenie przestronności w pomieszczeniach. Tyle w teorii, a jak wygląda rzeczywistość?

Szklane schody – nowoczesny charakter

Schody i balustrady kojarzą się nam raczej z drewnem, bądź ewentualnie metalem, ale coraz częściej zaczynają się pojawiać projekty z wykorzystaniem szkła hartowanego laminowanego. Nadaje to wnętrzu niespotykanego charakteru i wywołuje efekt „wow”. Niezależnie czy są to całkowicie szklane schody, czy tylko schody z balustradą szklaną nowoczesny efekt jest gwarantowany. Idealnie odnajdą się w modernistycznych wnętrzach, ale także w nieco bardziej tradycyjnym, wtedy nadają miejscu nieco awangardowego charakteru. Co za tym idzie stają się niejako wizytówką pomieszczenia, bowiem schody powinny być efektownym elementem, a nie tylko praktycznym. Oczywiście poza niesamowitym wyglądem schody z balustradą szklaną zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, a samo szkło to materiał bardzo wytrzymały. Dlatego warto zainwestować w nowoczesne schody szklane w swoim domu.

Szklane schody – wiele możliwości

Szkło hartowane może być stosowane w szerokiej gamie wzorów. Wykorzystując szkło można zaprojektować: wzorki, albo zostawić po prostu gładkie, zakrzywione, ramowe, bezramowe. Poza tym szkło może być także: dekoracyjne, całkowicie oszronione lub przezroczyste. Wszystko to wykorzystasz przy projektowaniu schodów z balustradą szklaną. Hartowane szkło można również przyciąć na wymiar, aby uzupełnić drewniane i stalowe poręcze lub inne elementy architektoniczne, tworząc dzięki temu spójny projekt. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia! Jak widać schody ze szklaną balustradą nie muszą oznaczać minimalistycznego surowego stylu. Możesz wprowadzić wiele elementów dekoracyjnych, a nawet kolorów w postaci np. grafik. Szklane schody to nie tylko nowoczesny efekt, ale także pomysł, który może zamienić Twoje pomieszczenie w dzieło sztuki. Poza tym takie schody to gwarancja optycznego powiększenia przestrzeni i doświetlenia jej.

Schody ze szkła – Inne cechy

Jedną z głównych zalet schodów szklanych  jest to, że są one o wiele czystsze i w konsekwencji bardziej higieniczne niż schody drewniane. Ponadto są dużo łatwiejsze do czyszczenia; mimo, że  widać na nich odciski palców i inne smugi bardziej niż na schodach wykonanych z innych materiałów. Szklane schody nie zbierają tak dużo kurzu co czyni je idealnymi dla alergików. Dom będzie sprawiał wrażenie dużo czystszego i faktycznie taki będzie. Wydawać się może, że schody ze szklaną balustradą to znacznie wyższy koszt niżeli drewniane. Owszem są droższe, ale nieznacznie. Jednakże należy wziąć pod uwagę, że ten nieco wyższy koszt oznacza znacznie większą trwałość. Kiedy myślisz o szkle, zwykle wyobrażasz sobie, że jest kruche. Nie dotyczy to szkła wykorzystywanych do budowy schodów. Tylko najwyższej jakości, najbardziej trwałe szkło służy do tworzenia schodów lub balustrad. Oznacza to, że możesz mieć pewność, że Twoja początkowa inwestycja zwróci się w dłuższej perspektywie. Nowoczesne schody szklane to niewątpliwie przyszłość w projektowaniu wnętrz.